Filtry mechaniczne i wielofunkcyjne – skuteczne usuwanie zanieczyszczeń

Wśród oferowanych urządzeń do oczyszczania wody w domu znajdują się filtry mechaniczne i wielofunkcyjne. Na czym polega ich działanie?

Filtry mechaniczne narurowe do domu są przeznaczone do usuwania stałych cząstek zanieczyszczeń, takich jak piasek, drobne kamienie, cząstki rdzy i zawiesiny. W zależności od zastosowanego mikronażu wkładu, zatrzymują cząstki mechaniczne o wskazanej wielkości. Filtry mechaniczne powinny być instalowane na początkowym etapie instalacji wodnej, gdyż w połączeniu z centralnym zmiękczaczem wody zapewniają właściwą ochronę domowych urządzeń AGD, filtrów i stacji uzdatniania wody.

Nieco inaczej działają filtry wielofunkcyjne. Są to centralne filtry montowane na głównym przyłączu wody w domu, umożliwiające usunięcie kilku rodzajów zanieczyszczeń w ramach jednego procesu filtracji na drodze wymiany jonowej. Dzięki zastosowaniu stacji wielofunkcyjnych filtrów wielofunkcyjnych w domu jest możliwe usunięcie z wody żelaza, manganu i jonu amonowego, a także redukcja stopnia twardości wody.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych rozwiązaniach – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy Ci szczegółowych informacji.