Stacje uzdatniania wody stosowane na potrzeby przemysłu mogą mieć wiele praktycznych zadań do spełnienia. Jest to bowiem nie tylko filtracja wody, ale często również jej dezynfekcja, odżelazianie czy zmiękczanie, a wszystko to w zależności od potrzeb firmy. Jak więc dobrać stację uzdatniania wody, która sprawdzi się właśnie w przemyśle?

Dobór w zależności od potrzeb

Kluczowe w tym zakresie jest przede wszystkim to, jakie dokładnie potrzeby ma firma oraz skąd czerpie wodę. Nieco inne potrzeby będą bowiem musiały być spełnione w przypadku wody na potrzeby myjni, a inne laboratoriów lub szpitali. Istotne znaczenie ma też to, z jakiego źródła jest ona czerpana. W przypadku ujęć własnych może pojawiać się przede wszystkim problem z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, do czego oceny będą niezbędne regularnie powtarzane badania mikrobiologiczne. Określenie potrzeb jest więc w tym przypadku absolutnie priorytetowe.

Wybór właściwej technologii

Kolejnym istotnym czynnikiem jest oczywiście to, aby wybrać właściwą technologię do uzdatniania. W tym przypadku ogromną rolę ma doświadczenie fachowców, którzy na podstawie wymagań firmy, a także warunków pod inwestycję, będą w stanie dopasować najlepsze rozwiązanie. Oczyszczanie wody przemysłowej wymaga bowiem wysokiej wydajności tego procesu oraz absolutnej niezawodności, aby nie doprowadzać np. do kosztownych opóźnień w produkcji, które finalnie mogłyby skutkować stratami finansowymi.

Koszty inwestycji

Nie ulega wątpliwości, że znaczenie w tym przypadku mają również koszty inwestycji. Wpływ będzie miała na to oczywiście zastosowana technologia, która powinna być nowoczesna, a także pobierająca możliwie jak najmniej energii. Dobierając stację, trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na koszty jej regularnego serwisowania, co również warto omówić z firmą zajmującą się montażem.

Jak doskonale widać, dobór przemysłowej stacji uzdatniania wody wymaga bardzo kompleksowego podejścia. Przedsiębiorców potrzebujących wsparcia w tym zakresie serdecznie zachęcamy do kontaktu.